tr

Yılan İlaçlama

05.06.2022
15
Yılan İlaçlama

Yılanlar, insanların sağlıkları açısından çok büyük tehlikeler yaratan canlılar arasında yer alırlar. Haşere olmamalarına rağmen günümüzde şehirleşmenin olduğu birçok farklı noktada da görülmeye başlayan yılanlardan kurtulmanın en kesin yolu, yılan ilaçlama yaptırılmasıdır. Şehirlerde yaşayan birçok insan, evinde ya da gittiği herhangi bir yerde yılan görmekten hoşlanmaz. Bizler firmamız olarak, uzun zamandır gerçekleştirmekte olduğumuz yılan ve diğer haşere türü ilaçlamalarımız sayesinde yaşam alanlarınızı yılanlardan uzak tutabilmek için her geçen gün daha fazla çalışmaktayız.

Yılan Nedir? İlaçlaması Nasıl Yapılmalıdır?

Yılanlar, Pullular familyasına ait olan ve etçil sürüngenler olarak bilinen canlı türleridir. Ayaklarının olmaması ve sürünerek hareket etmelerinden dolayı birçok insana korku salan yılanların günümüzde bilinen yaklaşık 4000 türü mevcuttur. Dünyanın her yerinde yılanlar bulunur. Ülkemizde sadece 47 türü yaşayan yılanların birçok türü zehirlidir. Dünyanın birçok yerinde yaşamakta olan yılanlardan korunmak çok önemlidir. Yılan türlerinin tümünün zehirleri aynı derecede zararlı değildir. Ancak birçok türü, sokmasından sonra kişilere ciddi zararlar verebilir. Bu nedenle zehirli ve zehirsiz yılanların ayrımının yapılması önemlidir. Zehirli yılanlar, avlarını yakalamak ve yaşamlarını sürdürebilmek için zehirlerini kullanırlar. Zehirsiz yılanlar ise avlarını boğarak öldürme yeteneğine sahiptirler. Genel olarak tüm yılanlar zararlıdır. Bu nedenle yılan görülen ya da yılanların oluşabileceği yerlerde ilaçlama yapılması çok önemlidir. Yeşillik alanlarda yaşayan ya da daha önce yaşadığı yerde yılan görmüş olan müşterilerimizin ilaçlama yaptırmadan önce firmamıza danışmalarını rica ediyoruz. Yılan ilaçlamasında kullanılan ilaçlara dikkat edilmesi gereklidir. Bu nedenle her firmaya güvenmemeleri gerektiğini kendilerine hatırlatmak isteriz.

Yılan Nasıl Ürer, Nerelerde Çoğalır?

Yılanların üreme sistemleri, yumurtlamaya dayalıdır. Dişi yılanda döllenen yumurtalar, dişi tarafından vücudundan çıkarılır ve daha sonra yumurtaların kırılması beklenir. Yumurta içinde gelişimini tamamlayan yavru yılanlar, kendilerini koruma amacı ile oluşmuş yumurtayı kırarak çıkarlar. Hemen hemen her yılan türünün yumurtadan çıkma süresi, 2-3 ay arasında değişir. Yumurtaların bırakıldığı ortam ne kadar korunaklı ve sıcaksa, yavru yılanların büyüme ve gelişmeleri o kadar hızlı gerçekleşir. Yılanların oluşturdukları yavru sayıları, türlerine göre değişir. Bir yılan, türüne bağlı olarak aynı anda 8 ile 50 arasında yumurta çıkarabilir. Yılanların çoğalabilmeleri için temiz havaya ihtiyaçları vardır. Bu nedenle de su yılanları da karaya çıkıp yumurtalarını çıkarmak zorundadırlar. Bataklıklardan ve sudan uzak olan her yerde yılanların üremeleri gerçekleşebilir. Dişi yılanlar, yılan yavrularının dış etkenler tarafından zarar görmemeleri için genellikle yumurtalarını onları yeme ihtimali olan yerlerden uzak ve kuytu yerlere bırakırlar. Bu sayede yılanlar, dış etkenlerden zarar görmeden yumurtalarından çıkarak yaşamlarını sürdürmeye başlayabilirler. Bazı yılan türlerinin dişileri, yumurtlamalarından sonra yumurtalarının başından ayrılmaz ya da arada gelerek yavrularının emniyette olup olmadıklarını kontrol ederler. Böylece kendileri de düşmanlarından gelebilecek zararlara karşı önlem alabilirler. 

Yılanın Zararları Nelerdir?

İnsanların yılanlardan görebilecekleri en büyük zarar, ısırılmaları ve zehirli olan yılanların zehirlerinin insan kanına karışmasıdır. Yılanın zararları, genellikle türlerine göre değişiklik gösterir. Zehirli yılanlar, insanlar da av olarak gördükleri zaman kendilerini ısırıp sokarak zehirlerinin kana geçmesini sağlar. Bu zehirlerin kana geçmesinden sonra, ısıran yılanda bulunan zehir oranına göre mutlaka müdahale edilmesi gereklidir. Yılan zehrinin kana karışmasından sonra insan vücudunda bazı değişimler gözlenir. Bu değişimler şöyle sıralanabilir:

 • Panik
 • Korku
 • Duygusal Dengesizlik
 • Bulantı
 • Kusma
 • İshal
 • Senkop
 • Vertigo
 • Taşikardi
 • Soğuk Ve Nemli Cilt 

Özellikle zehirsiz ve henüz gelişmemiş olan yılanların insanları ısırmalarından sonra hemen belirtiler baş göstermez. Ancak yılan tarafından ısırılmış olan kişi, ısırıldığını gördüyse ölüm korkusuna kapılabilir. Yılanın ısırıldığı kişi eğer ölüm korkusu yaşarken sakinleştirilmezse panik atak geçirebilir ve bu daha ciddi sağlık sorunlarının yaşanmasına da neden olabilir. Bununla beraber, zehirsiz yılanlar tarafından ısırılmış olan kişiler, yılanlarının zehirsiz olmasına güvenmemeli ve mutlaka bir doktora danışmalılardır. Özellikle kaşıntı ile belirti vermeye başlayan ısırıkların ihmal edilmesi, kişilerde daha ciddi sağlık sorunlarının yaşanmasına neden olabilir. Günümüzde yılanların bir hastalığı taşıdıkları tespit edilmemiştir. Ancak bazı yılanların yaşadıkları yerde olan zehirli kurbağalar, akrepler ve diğer hayvan türlerinden kendilerine geçen zehir sebebi ile zehirli hale gelmeleri mümkündür. Bu nedenden dolayı, görünüşü ya da ısırığına bakılarak yılanlara zehirsiz tanısı konmamalıdır.

Yılan Nasıl Yok Edilir?

Yılanların yok edilmesi, ekosistem açısından çok zararlıdır. Herhangi bir yerde yılan popülasyonun ciddi derecede zarar görmesi, o yerde farklı haşerelerin üremesine neden olabilir. Ancak bu durum, özellikle şehirlerde yaşana yılanlar için geçerli değildir. Türkiye’de özellikle Anadolu’da yaşayan birçok yılan türünden uzak durulması gereklidir. Ancak büyük tarlaları olan ve ürünlerine zarar verilmesi dolayısıyla tarlalarına girmiş olan yılanlardan kurtulmanın en kolay ve hızlı yolu, firmamız tarafından verilen yılan ilaçlama hizmetinden yararlanmaktır. Günümüzde sizlere vermekte olduğumuz yılan ilaçlama hizmeti ile yılan görmüş olduğunuz her yere ilaçlama yapmaktayız. Firmamızın uzman kadrosu tarafından hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilen yılan ilaçlama işlemi, evinizde, otelinizde veya bahçenize yeniden yılanların gelmemesini uzunca bir süre sağlar. Bahçeye sahip olan birçok insan, yılanların kendilerine gelmemesi ya da kümeslerinde beslemekte oldukları hayvanlarına zarar vermemesi için sarımsak asmak gibi yöntemlere başvurur. Ancak yılanların herhangi bir besin maddesi ile bir yerden uzak tutulabilmeleri kalıcı bir çözüm değildir. Bu nedenle de firmamız ile iletişime geçebilir, sizlere verdiğimiz yılan ilaçlama hizmetimizden sonra bir daha yaşam alanınıza uğramayan yılanlar ile gönlünüz rahat bir şekilde yaşayabilirsiniz.

Yılan İlaçlama Ne Kadar?

Yılan ilaçlama ücretlerimiz, siz değerli müşterilerimizin ilaçlamasını yaptırmasını talep ettiğiniz yerlere göre değişiklik gösterir. Bu nedenle de sizlere net bir şekilde yılan ilaçlama fiyatları hakkında bilgi sunamamaktayız. Önceliğinizin yılanları kendinizden ve yaşam alanınızdan uzak tutmak istediğinizi biliyoruz. Ancak bizler için sizlerin bütçesi de önemlidir. Bu nedenle sizler, bizlere yılan ilaçlamasının yapılacağı yeri bildirmeden sizlere fiyat biçmeyi uygun görmüyoruz. Yılan ilaçlama ücretlerimiz, yaşam alanınıza ya da yılan ilaçlaması yaptırmak istediğiniz yerle göre değişiklik gösterir. Bir dairede yaşayan müşterilerimiz ile tarlasını ilaçlatmak isteyen müşterilerimiz için aynı ücreti biçmeyi firma olarak uygun görmemekteyiz. Eğer sizler de evinizde ya da bahçenizde daha önceden bir yılan görmüşseniz, bizlerle iletişim sağlayarak bir daha yılanların gelmemesini sağlayabilir, içiniz rahat bir şekilde yaşamınızı sürdürmeye devam edebilirsiniz.

Yılan İlaçlama Firması Telefon Numarası

Yılan ilaçlaması, özellikle şehirlere yakın olan doğal yaşam alanlarında yaşayan müşterilerimiz tarafından çokça tercih edilen bir ürünümüzdür. Eğer sizler de, yaşam alanlarınızdaki yılanlardan kurtulmak için bir yılan ilaçlama firması iletişim numarası arayışı içinde iseniz, arayışınızı sonlandırabilirsiniz. Firmamız ile iletişime geçerek başta yılan ilaçlama hizmetimiz olmak üzere verdiğimiz diğer hizmetler hakkında bilgi alabilir, isteklerinizi ve taleplerinizi bizlerle paylaşarak destek alabilirsiniz. Sizlere her zaman güvenli ve hızlı bir şekilde destek verebilmek için çalışıyoruz. İlaçlama işlerinizi bize emanet edin, gözünüz arkada kalmasın.

Teklif Formu

  ETİKETLER:
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Ahmet Yılmaz
  Ahmet Yılmaz
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?