tr

Fare İlaçlama

05.06.2022
22
Fare İlaçlama

Birçok ev ve iş yerinde meydana gelebilen fareler, bahçe ve seralar gibi alanlarda da görülebilmektedir. Kemirgen özelliğe sahip olan bu canlılar, insan dahil birçok şeye zarar verebilmektedir. Verebileceği zararı ve varlığının rahatsız edici görüntüsünden hızlı ve kesin bir şekilde kurtulmak için fare ilaçlama hizmetimizden hemen yararlanabilirsiniz.

Fare Nedir? İlaçlaması Nasıl Yapılmalıdır?

Fare, yaşam alanlarına göre farklılık gösterebilmektedir. Bu özelliğe sahip olsa da vücut biyolojilerinin sahip olduğu özellikler aynıdır. Tarla faresi; ekim yapılan alanlarda yaşar ve ekim alanında yer alan her şeyi yerler. Bu da insanların gıda üretiminde zorluk yaşamasına ve üreticilerin de maddi açıdan büyük sıkıntılara girmesine neden olmaktadır. Lağımlarda yaşayan fare türlerine, yaşam alanlarından dolayı lağım faresi denilmektedir. Oldukça pis ve nemli alanlarda yaşamlarını sürdürürler. Bu fare türleri ev ve iş yerlerinde bulunan tuvalet deliklerinden, yaşam alanlarına giriş yapabilirler. Su da ve doğal ortamda yaşayan fareler ise, bulundukları ortamlara uyum sağlayarak, çevrelerinde bulunan her şeyi yiyebilirler. Ev fareleri, genellikle insanların gıdalarına ortak olurlar. Özel diş yapıları mermeri bile kemirebilmelerini sağlamaktadır. Kemirme sonuncu aşınan dişler, sahip oldukları özellikleri ile kendilerini yenilerler. Farelerin sahip olduğu dört ayakta parmaklar ve tırnaklar yer almaktadır. Bu sayede, her zemine rahatlıkla tırmanabilir ve oldukça hızlı bir şekilde kaçabilirler. Sahip oldukları uzun kuyrukları, farelerin boyu ile aynı ebatlara sahiptir. Oldukça iyi koku alabilen fareler, yiyecek ve av kokularını uzun mesafelerden fark edebilirler. Sahip oldukları kulak yapıları, sesleri de iyi duymalarını sağlamaktadır. Tükürüklerinde bulunan özel yapı, narkoz etkisine sahiptir. Ağzındaki salgı ile avını etkisiz hale getirerek yiyebilir. Aynı şekilde özellikle geceleri, evlerde bulunan fareler, nefesleri ve ağız içi salgıları ile insanların kulak, burun ve parmak gibi kıkırdak dokusuna sahip bölgelerini uyuşturarak kemirebilir ve yiyebilirler. Bu nedenle özellikle evlerde fark edilen farelerin hızlı bir şekilde ortadan kaldırılması gerekmektedir.

Firmamızın keşfi sonucu uygun görülen ilaçlama yöntemi ile yaşam ya da üretim alanınızda yer alan farelerden kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Fareler Nasıl Ürer? Nerelerde Çoğalır?

Fareler, memeli hayvanlar kategorisinde yer alsa da böceklerin üremesi kadar hızlı bir şekilde üreme yeteneğine sahiptirler. Fareler, böcekler gibi yumurtlamaz, direkt olarak canlı yavru dünyaya getirirler. Fareler, çiftleşme döneminde feromon denilen hormon salgılarlar. Bu hormonun kokusunu alan erkek fareler, çiftleşmek için dişi fareyi bulular. Bu sırada oldukça fazla ses çıkartmaktadırlar. Evinizde ya da yaşadığınız çevrede fazlası ile fare seslerini duyuyor olmanızın nedeni, farelerin üreme döneminde olmasından kaynaklıdır. Çiftleşen fareler, dişinin yaklaşık üç haftalık hamilelik süresinden sonra yavruları doğurması ile sonuçlanır. Tek seferler bir dişi fare yaklaşık olarak, 5 ile 13 adet yavruya sahip olabilirler. Yılın her döneminde çiftleşerek yavrulayabilen fareler, bu özelliklerine rağmen genellikle yaz aylarında üremeyi tercih etmektedirler. Yeni doğan fareler belirli bir süre süt ile beslenmektedir. İlk doğdukları zamanda gözleri görmez ve duyamazlar. Gelişmeleri ve etraftakileri görüp duyabilmeleri yaklaşık dört haftalık bir süreye tekabül eder. Fareler genellikle ev ortamlarında, karanlık ve kalabalık alanlarda saklanırlar. Ardiye, kömürlük, mutfak dolapları gibi yerler, fareler için oldukça ideal alanlardır. Dışarıda yaşayan fareler ise; ağaçlık ve çalılık alanlar, tahta ve odunların bulunduğu yığından gibi yerleri tercih etmektedir.

Farelerin Zararları Nelerdir?

Farelerin zararları, yaşam formuna göre değişiklik göstermektedir. Ancak tüm fareler, ölümcül sonuçlara yol açabilecek hastalık virüslerini taşımaktadır. Kemirebilmeli ile evlerde yaşayan fareler, kapalı olarak sakladığınız tüm gıdaları yiyebilirler. Ev içerisinde yer alan kabloları ve eşyalarınızı rahatlıkla kemirir ve zarar verirler. Eşyalara ve gıdalara zarar vermesinin yanı sıra, siz uyurken narkoz etkisine sahip olan salgıları ile kıkırdak dokuya sahip olan kulak, burun ve parmaklarınızı kemirerek yiyebilirler. Bu salgı ile ciddi hastalıkların bulaşmasına neden olabilirler. Tarla faresi olarak bilinen fare türü, ekili alanlardaki tüm ürünleri yiyebilir. Koloni halinde yaşayan fareler, oldukça hızlı ve sık üreyebildikleri için sayıları çok kısa sürede oldukça fazla seviyelere ulaşabilir. Kalabalık bir tarla faresi kolonisi, tüm ekili alanı hızlı bir şekilde yiyebilir. Farelerin insanlara, evcil hayvanlara, bitki ve çiçeklere zararları sanıldığından daha fazladır. Hızlı üreme özelliğinden dolayı fareleri fark ettiğiniz anda, profesyonel bir yardım alarak kurtulmanızda fayda vardır. Hepçil olan fareler, her türlü ürünü ve böceği yiyebilme özelliğine de sahiptir. İnsanların yemeklerine ortak olması, bilinen en büyük besin kaynaklarıdır.

Fareler Nasıl Yok Edilir?

Tarla ve bahçelerde sıklıkla yaşayan fareler, ev ve ofis gibi kapalı ortamlarda da sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Kendilerine uygun ortamın olması, iç mekanlarda da uzun süre yaşamalarına imkan sağlamaktadır. Fareler, hızlı bir üreme sistemine sahip oldukları için, bulundukları alanlarda oldukça çabuk bir şekilde yayılım gösterebilmektedirler. Tarlalarda ekinlerin kemirildiğini fark ederek, farelerin varlığını kolaylıkla anlayabilirsiniz. Evlerde ise; kemirilmiş gıda poşetleri ve gıdalar ile farelerin dışkılarını görmeniz, evinizde farelerin varlığını anlamanız için en belirgin işaretler arasında yer almaktadır. Bu gibi durumlarda, bu canlıların hızlı bir şekilde hareket etmesi kendi başınıza yok edilebilmelerini zorlaştırmaktadır. Ayrıca, oldukça zeki olan bu fareler koku alma ve ses duyma özelliklerinin de birleşmesi ile tehlike anında bulundukları yerlerde fark edilmeden saklanmayı başarabilirler. Evinizin, ofisinizin ya da tarlanızın fareler tarafından işgal edildiğini fark ettiğiniz anda, profesyonel ekibimizin gerçekleştirdiği fare ilaçlama hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Ekibimiz, farelerin bulunduğu ortamda yuvalarını keşfeder ve uygun olan ilaçlama yöntemi ile etkili bir işlem gerçekleştirir.

Fare İlaçlama Ne Kadar?

Fare ilaçlama fiyatları, profesyonel ve deneyimli ekibimiz tarafından uygun ücretler karşılığında gerçekleştirilmektedir. Fare istilasına maruz kalan ve firmamıza başvuran müşterilerimizin, hızlı bir şekilde bu sorundan kurtulmaları tarafımızca oldukça önemlidir. Firmamızın önceliği, bizden yardım isteyen müşterilerin, ciddi sağlık sorunları yaşamadan ve maddi açıdan yüksek zararlara uğramadan mağduriyetinin giderilmesidir. Bu nedenle firmamız tarafından gerçekleştirilen her türlü haşere ilaçlama işlemi, uygun fiyatlara müşterilerimizin hizmetine sunulmaktadır. Sizlerde bu tarz haşere sorunlarından dolayı sıkıntı yaşıyorsanız, uygun fiyatlar ile bütçenize zarar vermeyecek ödemeler gerçekleştirerek hızlı ve etkili bir şekilde haşere sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Fare İlaçlama Firması Telefon Numarası

İç mekan ve dış mekan fark etmeden, her alanda yer alan haşerelerin ilaçlanması firmamız tarafından gerçekleştirilmektedir. Yapılan keşiflerden sonra, uygun görülen ilaçlama tekniği ile sorunlarınız kısa bir süre içerisinde giderilmektedir. Fare ilaçlama firması iletişim numarası üzerinden, firmamız ile irtibata geçebilirsiniz. Firmamızda görev alan tüm ekip arkadaşlarımız, alanlarında uzman olmaları sayesinde, sizlere en uygun ve en hızlı şekilde çözümler sunabilmektedirler. Aklınıza takılan sorular, haşere ilaçlama sistemi ile bilgi almak ve haşere ilaçlamasının uygulanması için randevu almak için firmamız ile kolay bir şekilde iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda, ilaçlama sonrasında da sormak istediğiniz her soru için firmamızdaki görevli arkadaşlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Teklif Formu

  ETİKETLER:
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Ahmet Yılmaz
  Ahmet Yılmaz
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?