tr

Çıyan İlaçlama

05.06.2022
18
Çıyan İlaçlama

Ev, ofis ve bahçe gibi alanlara kolaylıkla girebilen bu canlılar oldukça can sıkıcı durumlara yol açabilmektedirler. Eklembacaklılar ailesine ait olan çıyanlar, hemen her yerde yaşayabilmektedirler. Görüntüleri itibari ile de insanları oldukça rahatsız etmektedirler. Bulunduğunuz ortamdaki haşere istilalarından kurtulmak için çıyan ilaçlama hizmetimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz.

Çıyan Nedir? İlaçlaması Nasıl Yapılmalıdır?

Çıyanlar, eklembacaklılar familyasına ait canlılardır. Görüntü itibari ile kırkayaklara da benzetilmektedir. Oldukça hızlı hareket edebilen bu canlıların iri türleri zehirlidir. Antarktika dışında hemen her yerde görülmektedirler. Vücutları boğumlardan meydana gelen çıyanların, her boğum bölümünde bir çift ayak mevcuttur. Et ile beslenen canlı türlerinden olan çıyanlar, tehlike anında ısırabilmektedirler. Çoğunlukla; akrep, örümcek ve küçük yapıya sahip böcekleri yiyerek beslenmektedirler. Çıyanların baş kısmında, yer alan antenler, küçük ağızları ve zehir bezeleri bulunmaktadır. Baş kısmında yer alan antenleri, avlarının yerini tespit etmek için kullanırlar. Özellikle geceleri beslenmeye çıkan çıyanlar, gündüzleri kendileri için uygun olan alanlarda kalmayı tercih ederler. Genel olarak boyları, 1-30 cm arasında değişiklik göstermektedir. Çıyanlar genellikler bir yıldan fazla hayatta kalabilirler. Bazı çıyan türlerinin altı yıla yakın bir süre hayatta kalabildiği de bilinmektedir. Özellikle tropik bölgelerde yaşayan çıyanların boyları 30 cm’ i bulmaktadır. İnsanları ısırması durumunda, ısırılan yere hızlı bir şekilde buz koyulması gerekmektedir.

Çıyanlardan kurtulmak için tercih edilecek ilaçlama yöntemine, çıyanların bulunduğu alanın keşfedilmesinden sonra karar verilir. En hızlı ve etkili sonucu alabileceğiniz yöntem seçilir ve mevcut alan temizlenir.

Çıyanlar Nasıl Ürer? Nerelerde Çoğalır?

Çıyanlar, yumurtlama ile çoğalan canlı türleri arasında yer almaktadır. Genellikle tek seferde 10 ile 60 arası yavru yumurtlayabilirler. Dişi çıyanlar, dünyaya gelen yavrularını her gün yalayarak temizlemek zorunda kalırlar. Aksi halde yavru çıyanlarda mantar ve mantara benzer oluşumlar meydana gelir ve ölürler. Dişi çıyan herhangi bir tehlike sezer ise, yavruları bırakarak kaçar ve yavrular temizlenemediği için ölürler. Özellikle, Scolopendromorpha türündeki çıyanlar, dişi çıyanların içerisinde iken yumurtadan çıkarlar ve annelerini yerler. Dünyaya gelirken annelerini yiyerek öldüren bu çıyan türü, bu döngü ile yaşamlarını sürdürmeye devam etmektedir. Çıyanlar genellikle; çayırlarda, seralarda, bahçelerde bulunmaktadır. Bunun yanı sıra evlerde de sıklıkla görülmektedir. Çoğalmak için ev gibi kapalı ortamlarda; parke altları, banyolar, dolap altları ve dolap içleri gibi alanları tercih ederler. Nem ve rutubet bakımından sorunlu olan alanlar, çıyanların çoğalabilmesi için en elverişli alanlardır.

Çıyanların Zararları Nelerdir?

Çıyanların zararlarının başında insanları ısırabilmesi gelmektedir. Tehlike anında oldukça hızlı bir şekilde insanları ısırabilen çıyanlar, oldukça acı verici bir hisse neden olurlar. Alerjik bünye yapısına sahip kişileri ısırması gibi durumlarda, kişinin ateşlenmesine kadar ilerleyebilecek reaksiyonlara neden olabilirler. Isırılan yere hızlı bir şekil buz uygulanması gerekmektedir. Öyle ki, baş kısmında yer alan zehirli bölgeleri ile bir fareyi saniyeler içerisinde öldürebilmektedirler. Aynı şekilde evde var olan çıyanlar, evcil hayvanlarınızı da ısırarak onlara da yüksek acılar yaşatabilirler. Hem insanların hem de evcil hayvanların cilt yapılarında tahriş oluşumuna, kızarıklık ve şişkinliğe neden olabilirler. Isırıldığınızı fark ettiğiniz anda uzman bir doktora başvurmanızda fayda olacaktır. Çünkü; sizi ısıran çıyanın zehirli olması istenilmeyen sonuçlara da neden olabilmektedir. Aynı şekilde evcil hayvanınızın da çıyan tarafından ısırıldığından şüpheleniyor iseniz, vakit kaybetmeden veteriner hekime başvurmanız önerilmektedir. Nitekim çıyanlar, ısırmaları sırasında zehir enjekte etmektedirler. Özellikle açık yaralara zehrini aktarması ya da en çok ve en kolay ısırabildikleri boyun bölgesinde şah damarına denk gelerek zehirlerini aktarmaları ölümcül sonuçlara yol açabilmektedir. Dişlerinin küçük olması, ısırdıkları deriyi delmelerini engellemektedir. Ancak; belirttiğimiz gibi açık yara ya da boyun bölgesinde yer alan şah damarı gibi hayati öneme sahip bölgelere zehrini bırakması hayati tehlikelere neden olmaktadır. İnsanlar üzerinde meydana gelebilen bu tehlikeler, hayvanlar içinde geçerlidir.

Çıyanlar Nasıl Yok Edilir?

Çıyanlar, evlere farklı alanlardan giriş yapabilen canlılardır. Özellikle zemin katlarda, çatı katlarında yer alan bu canlılar; bahçe kapısı, sokak kapısı, su kanalları, açık pençeler, kablo ve boru geçişleri ile yapının sahip olduğu havalandırmalardan girebilmektedir. Ev içerisinde çıyanları tespit edebilmek oldukça zor bir iştir. Çünkü çıyanlar, gece yaşayan hayvanlardır. Gündüzleri kendileri için uygun olan; banyo, banyo dolapları, mutfak ve mutfak dolapları, parke altlar, ıslak ve nemli olan kapalı alanlar ve özellikle köşesiz oval kenarlar ile eşyaların içlerinde barınırlar. Kendileri için uygun olan bu ortamlarda, beslenme ihtiyaçlarınızda karşılayabildikleri koşullarda oldukça hızlı bir şekilde ürerler ve yaklaşık olarak altı yıla kadar yaşayabilirler. Bu canlılar, evde olabilecek örümcek, sinek gibi diğer canlıları yiyerek beslenirler. Evinizde ya da ofisiniz gibi yaşam alanlarınızda çıyan istilası mevcut ise; firmamızın sunmuş olduğu çıyan ilaçlama hizmetinden hızlı bir şekilde yararlanabilirsiniz. Çıyanların yerlerinin tespit edilmesinden, ilaçlama işlemi ile yaşam alanınızdan temizlenmesine kadar olan tüm aşamalar, firmamızın deneyimli personelleri tarafından titizlik ile gerçekleştirilmektedir. Çıyan ilaçlama işlemi, bu canlıların sayısı baz alınarak büyük bir dikkat ve önem isteyen bir işlemdir. Oldukça hızlı hareket eden bu canlıların yuvalarının tespit edilmesi ise; ilaçlama işinin en önemli kısmıdır.

Çıyan İlaçlama Ne Kadar?

Çıyan ilaçlama fiyatları, firmamız tarafınca uygun seviyelerde gerçekleştirilmektedir. Tespit edilmesi güç olan çıyanların, hem sağlık açısından insanlar ve evcil hayvanlar için tehdit oluşturması hem de yaşam alanın hijyen bakımından kötü koşullara sahip olmasını önlemek adına sizlerde firmamızın uygun fiyatlara gerçekleştirdiği çıyan ilaçlama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bu canlılardan dolayı sorun yaşayan ve hayat kalitesinde düşüşlerin meydana geldiği herkes, ekonomik açıdan oldukça rahat ödemeler ile hızlı ve kesin bir şekilde çözüm sağlayabilir. Firmamızın sağlamış olduğu ilaçlama hizmeti, insan, bitki ve evcil hayvanlara herhangi bir zarar vermemektedir. Bu sayede, güvenli ve uygun fiyatlara bu hizmetten sizlerde faydalanabilirsiniz.

Çıyan İlaçlama Firması Telefon Numarası

Yaşam alanlarınızı, kendi yaşam alanlarına çeviren ve sizlere oldukça büyük sıkıntı veren çıyanlardan kurtulmak oldukça kolaydır. Çıyan ilaçlama hizmetimizden kolay bir şekilde yararlanarak, yaşam alanınızda istenmeyen canlıları hızlı bir şekilde gönderebilirsiniz. Çıyan ilaçlama firması iletişim numarası üzerinden firmamız ile irtibata geçerek konu hakkında ayrıntılı bilgiler elde edebilirsiniz. Evinizde çıyan olduğundan şüpheleniyorsanız, bu canlıların nasıl tespit edileceği hakkında genel bilgiler alabilirsiniz. Aynı zamanda, profesyonel ekip arkadaşlarımızdan telefon ile randevu alarak, yaşam alanınızda keşif yapılamasını ve ilaçlama işlemlerinin gerçekleştirilmesini isteyebilirsiniz. Aklınıza takılan her soruyu cevaplayacak deneyimli ekip arkadaşlarınız, en kısa süre içerisinde sizlere gelerek ilaçlama işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Çıyan ilaçlama işlemleri ve ilaçlama sonrasında da her konuda destek alabilmek için firmamız ile irtibata geçebilirsiniz. Çıyan ve farklı türe ait haşerelerden kurtulmak ve yaşam alanınıza gereken hijyeni sağlayabilmek sadece bir telefon uzağınızda bulunmaktadır. Firmamız ile iletişime geçmeniz halinde, en kısa süre içerisinde size sorun olan canlıların giderilmesi gerçekleştirilmektedir.

Teklif Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Ahmet Yılmaz
  Ahmet Yılmaz
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?