tr

Yaban Arısı İlaçlama

03.06.2022
26
Yaban Arısı İlaçlama

Yaban arıları, sahip oldukları sarı ve siyah gövde renkleri nedeni ile sarı arı olarak da bilinmektedir. Yaban arıları, sosyal arılar olarak tanımlanmaktadır. Tek başlarına gezebildikleri gibi koloni halinde de gezebilmektedirler. Böyle durumlarda sayıları binleri bulabilmektedir. Bahçede yer alan çiçeklere ya da meyve yetiştirdiğiniz alanlardaki meyvelerin özleri ile beslenen arılardan kurtulmak için yaban arısı ilaçlama hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Yaban Arısı Nedir? İlaçlaması Nasıl Yapılmalıdır?

Yaban arıları, sarı siyah gövde renkleri ile ayırt edilmektedir. Daha az görünse de bazı yaban arıları beyaz ve siyah renklere de sahiptirler. Boyları, 10-16 mm arasında değişkenlik göstermektedir. İnsanları ısırmaları sonucu oldukça acı verici bir durumun yaşanmasına neden olurlar. Genellikle, diğer arı türlerinden daha az tüy yapısına sahiptirler. Yaban arıları; böcek, sinek ve zararlı diğer haşere türlerini yiyerek beslenebilirler. Bunların yanı sıra; et, balık ve özellikle şekerli maddeleri de tüketmektedir. Yaban arılarının yuvaları genellikle yerlerdedir. Yerlerin yanı sıra, merdiven altları, bine duvarları, fazla yüksek olmayan ağaç dalları gibi farklı birçok alan, kraliçe arının yuva yaptığı yerler arasında yer almaktadır. Özellikle evlerde banyo kapılarının arka boşlukları yaban arıları için uygun yerleşim yerleri arasında yer almaktadır. Ev, ofis, bahçe ya da ekim alanlarınızda yer alan yaban arılarından kurtulmak için firmamız, farklı ilaçlama yöntemlerine sahiptir. Oldukça hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilen ilaçlama işlemi ile yaban arılarından kurtulmanız sağlanmaktadır.

Yaban Arıları Nasıl Ürer? Nerelerde Çoğalır?

Yaban arıları çiftleşerek üreme sağlayan canlı türleridir. Erkek arılar ile çiftleşen kraliçe arı, çiftleşme sonrası yumurtalarını, yeni bir yuva yapana kadar geçici bir yuvada saklar. Yumurtalar, pupa evresine geçene kadar ve büyüyerek erişkin döneme geçene kadar kraliçe arı tarafından beslenmektedir. Yetişkin olan arılar bir mevsim yaşarlar. Bu süre zarfında; tırtıl, kurtçuk gibi böcekleri yiyerek beslenirler. Bunların yanı sıra çiçek ve meyve özlerini de tüketebilmektedirler. Yaban arısı kolonileri, sonbahar dönemi geldiğinde yaklaşık olarak 1.000’den fazla yaban arısına sahip olabilirler. Erkek yaban arıları genellikle yaz mevsiminin sonlarına doğru ortaya çıkmaktadır. Yetişkin döneme geldikleri zaman, kraliçe arı olacak dişi yaban arıları ile çiftleşirler. Döllenmiş olan dişi yaban arıları, kış boyunca uykuya yatarlar. İşçi arılar ise, sadece kısır dişi yaban arılarıdır. İşçi arılar ve erkek arılar ise, havaların soğumaya başlaması ile ölürler. Arılar genellikle, boş duvarlar, ağaç kovukları, zemin ve merdiven boşlukları gibi alanlara peteklerini yapar ve burada yumurtalarını saklarlar. Farklı birçok göreve sahip olan kolonideki arılar, üremenin ve çoğalmanın gerçekleşebilmesi adına yuvaları korurlar. Aynı zamanda yeni doğan yavru arılar için yiyecek taşımaktadırlar.

Yaban Arısının Zararları Nelerdir?

Yaban arısının zararları, hem insanlara hem hayvanlara hem de bitkilere oldukça büyük sorunlar yaratabilmektedir. Yaban arılarının sahip oldukları iğneler zehirlidir. Hissettikleri bir tehdit durumunda insanları sokabilirler. Yaban arısının sokması, ciddi derece acı hissedilmesine neden olmaktadır. İğnenin sahip olduğu zehre alerjisi olan bünyelerde ya da alerjik yapıya sahip bünyelerde; kızarma, şişme ve tahriş oluşumunun meydana gelmesine neden olabilirler. Hatta daha ileri bir seviye olan solunum yolu yetmezliğine bile neden olabilirler. Yaban arılarının koloni halinde bir hayvana saldırması gibi bir durumunda, saldırıya uğrayan hayvanın ölmesi gibi istenmeyen sonuçlar meydana gelebilmektedir. Yaban arıları, meyve özleri ve çiçeklerden de beslenen canlılardır. Beslendikleri çiçek ve meyvelerin gelişimlerini olumsuz şekilde etkilerler. Tam gelişme sağlayamayan çiçek ve meyveler, yetiştiricinin ciddi anlamda zarara uğramasına neden olabilmektedir. Sağlık açısından oldukça büyük bir risk taşıyan yaban arıları, genellikle gündüzleri meydana çıkmaktadır. Havanın kararması ile birlikte kovanlarına dönen arılar için en uygun ilaçlama zamanı genellikle akşam saatleridir. Verebileceği sağlık sorunları ve maddi kaynaklı sorunlar oldukça ciddi boyutlardadır. Yaban arılarının salgılamış olduğu feromon, tehdit hissettikleri zamanlar koloniye ait diğer arılarında savaş için bir araya gelmesini sağlamaktadır. Koloni halinde bahçe ve ekili alanlara saldırmaları, o dönem ürün alınamamasına kadar olumsuz etkilere neden olabilmektedir. Bazı durumlarda yuvada bulunan küçük arıların beslenmesi için arıcıların yetiştirmekte oldukları arıları kaçırarak, kendi yuvalarında bulunun arılara yemek olarak da götürebilmektedirler. Bu nedenle arıcılar için de oldukça büyük bir tehdit oluşturmaktadırlar.

Yaban Arıları Nasıl Yok Edilir?

Yaban arıları; bahçe, tarla gibi açık alanlarda olabileceği gibi ev ve ofis gibi kapalı alanlarda da yuva kurabilmektedirler. Bulundukları alanlarda insanlar, hayvanlara ve bitkilere oldukça zarar verebilen bu canlılardan kurtulmak için yaban arısı ilaçlama hizmetimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz.  Yaban arıları gündüzleri ortaya çıkan canlılardır. Bu nedenle gündüz vakitlerinde gerekli olan gözlemler profesyonel ekip arkadaşlarımız tarafından gerçekleştirilir. Gerçekleştirilen gözlemler sonucunda yaban arılarının sahip olduğu yuva ya da yuvaların yerleri tespit edilir. Kullanım sağlanacak ilacın belirlenmesi sonucunda genellikle, havanın kararması ile yuvalarına giden arıların ilaçlama işlemleri gerçekleştirilir. Gündüzleri yuvalarına yemek ve su gibi ihtiyaçlarını taşıyan arılar aynı zamanda, kendi beslenme ihtiyaçlarını da karşılamaktadırlar. Havanın kararması ile tüm arılar yuvalarına geri dönmektedir. Yaban arısı ilaçlama işlemi oldukça zahmetli ve tehlikeli bir işlemdir. Kişilerin tek başına yapmaları kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Özel kıyafetler ve ekipmanlara sahip olan ekibimiz, yaban arısı ilaçlama konusunda oldukça deneyimlidir. İlaçlama sırasında insanları fark eden arılar, koloni halinde ilaçlama yapacak kişiye saldırabilirler. Bu saldırı sonucu ciddi sağlık sorunları meydana gelebilir. Mutlaka özel ekipmanlar ve koruyucu kıyafetler ile profesyonel bir ekibe başvurarak bu zararlı ve insan sağlığı için tehlike arz eden canlılardan kurtulabilirsiniz.

Yaban Arısı İlaçlama Ne Kadar?

Yaban arısı ilaçlama fiyatları firmamız tarafından, herkesin rahatlıkla faydalanabilmesi adına uygun seviyelerde tutulmaktadır. Fiyatları belirleyen bazı önemli noktaların olması, fiyatların abartılı bir şekilde yükselmesine neden olmamaktadır. Ev, ofis, bahçe ve ekili alanlar gibi yaban arılarının yuva yapabileceği alanların tespit edilmesi ve alanların genişliği oldukça önemli bir unsurdur. Yaban arılarının yuvalarının tespit edilmesinden sonra kullanım sağlanacak ilacın seçimi bir diğer unsurdur. Oldukça tehlikeli olan yaban arısı ilaçlama işlemi, firmamız tarafından uygun fiyatlara gerçekleştirilmesinin yanı sıra, büyük özen ve dikkat ile de gerçekleştirilmektedir. Profesyonel ekibimizin alan ile ilgili ve mevcut yaban arılarının yuvalarının tespit edilmesi ile ilgili değerlendirmelerinin ardından ilaçlama işlemi hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Yaban Arısı İlaçlama Firması Telefon Numarası

Yaban arıları farklı birçok ortamda yuva kurabilirler. Bu ortamlar iç mekan ya da dış mekan olabilir. Her alanda gerçekleştirebildiğimiz ilaçlama hizmetimizden faydalanabilmek adına, yaban arısı ilaçlama firması iletişim numarası aracılığı ile firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Yaban arılarının ilaçlanması, ne kadar sürede ve hangi koşullarda ilaçlanması gibi kafanıza takılan tüm soruları firmamızda sizlere hizmet veren deneyimli ekip arkadaşlarımıza sorabilirsiniz. Telefon ile firmamız ile kuracağınız iletişim sırasında, yaban arısı ilaçlama işlemi için randevu alabilirsiniz. Ekip arkadaşlarımız, mümkün olan en kısa sürede sizlerin sorunlarını kesin olarak çözebilmektedir. İlaçlama öncesi bilgi alabileceğiniz gibi ilaçlama işleminden sonra da aklınıza takılan her türlü soru için rahatlıkla firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Teklif Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Ahmet Yılmaz
  Ahmet Yılmaz
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?