tr

Tespih Böceği İlaçlama

03.06.2022
23
Tespih Böceği İlaçlama

Tespih böceği, nemli ve rutubetli alanlarda yaşamlarını sürdürmektedirler. Ev ortamlarında genellikle, banyo ve mutfak gibi bölümlerde görülmektedir. Oldukça rahatsız edici bu canlı türü, bulunduğu ortamdaki hijyeni yok eder. Tespih böceği ilaçlama hizmetimizden yararlanarak sizlerde hem hijyenik hem de psikolojik açıdan sinir bozucu olan durumdan hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Tespih Böceği Nedir? İlaçlaması Nasıl Yapılmalıdır?

Tespih böcekleri, yaklaşık olarak 300 milyon yıl önceki dönemlere kadar varlığı bilinen canlılardır. Tespih böcekleri, beklenmedik bir temas anında yuvarlar bir forma dönüşürler. İsimleri, bu forma dönüşebilmelerinden gelmektedir. Ani hareket ve temaslarda yuvarlak yapıları ile bulundukları alanlardan yuvarlanarak uzaklaşırlar. Tespih böcekleri, yedi çift bacaklı, kabuklu takım üyesine aittir. Tespih böcekleri hem karada hem su da yaşayabilen oldukça ilginç canlılardır. 3mm ile 45 cm’ e kadar değişkenlik gösteren farklı boyutlara sahiptirler. Tespih böceklerinin tanımlanabilen yaklaşık 10.000 adet türü bulunmaktadır. Bunların 4.500’e yakın bir kısmı denizlerde, 500 kadarı tatlı sularda, 5.000 kadarı ise karada yaşamlarını sürdürmektedirler. Tespih böcekleri genellikle nemli ve rutubetli alanlarda yaşamlarını sürdürürler. Özellikle topraklarda yer alırlar. Dışarıda yaşamaları için elverişli ortam bulunmuyor ise, evlerin nemli ve rutubetli alanları, çatı katları gibi yerlerde bir süre yaşayabilirler. Mutfak ve banyo gibi alanlarda yaşamları için uygun koşullara sahiptir. Çoğunlukla bahçelerde karşınıza çıkan bu canlıların vücutları su tutmaz. Bu da bahçe sulama sırasında kolaylıkla tespit edilmesini güçleştirmektedir. Organik atıklar, bitkiler gibi besinleri tüketerek hayatta kalırlar.

Tespih böceklerinin ilaçlamasının yapılması için öncelikle bulundukları alanın incelenmesi ve türlerinin saptanması gerekmektedir. Bu araştırmaların ışığında en etkili ve hızlı olan ilaçlama yöntemine karar verilir ve uygulanır.

Tespih Böceği Nasıl Ürer, Nerelerde Çoğalır?

Tespih böcekleri, genellikle mart ve nisan aylarında çiftleşerek ürerler. Bunun dışında cinsel açıdan olgunluğa erişen her tespih böceği yıl boyunca çiftleşebilirler. Çiftleşerek üreyen tespih böcekleri, dişinin kendi vücudunda bulunan sıvı keseler ile kuluçkaya yatması ile üreme evresi başlarlar. Kuluçka süresi, 3 ile 7 hafta arasında sürebilmektedir. Yavru tespih böcekleri yumurtadan çıktıktan sonra, dişinin sıvı dolu kesesinde kalmaya devam ederler. Bu süre ise, yaklaşık olarak 2 ay sürmektedir. Geçen iki ay içerisinde yavrular, kendi kendilerine yetebilecek gelişimi sağlayabilirler. Gençlik evresine gelen tespih böcekleri, yaklaşık bir yıl sonunda da cinsel olgunluğu erişmiş olurlar. Tespih böceklerinin yetişkinlik evreleri boyunca, her ay çiftleşebildikleri bilinmektedir. Dişi tespih böcekleri uygun yaşam koşullarında yılda iki defa 30 ile 40 yumurtaya sahip olabilmektedirler. Aynı zamanda dişi tespih böcekleri, yaklaşık olarak 3 yıla yakın bir süre yaşamlarını sürdürebilirler. Üreyebilmeleri ve kuluçka sürelerini tamamlayabilmeleri için nemli ortamlara ihtiyaç duyarlar. Nemli ve rutubete sahip olan her alanda rahatlıkla üreme ve gelişim süreçlerimi tamamlayabilirler. Bu alanlar özellikle bahçelerde yer alan, saksılar, sulama kanalları, taşlar, tahta ve odun parçaları gibi yerlerdir. Ev gibi kapalı ortamlarda yer alsalar bile, uzun süre yaşamlarını bu alanlarda idame ettiremezler. Fakat; ev içinde yer alan nemli bölgeler yine de belirli bir süre yaşamaları ve çoğalmaları için elverişli alanı tespih böceklerine sağlayabilmektedir.

Tespih Böceğinin Zararları Nelerdir?

Tespih böceğinin zararları insanlara genellikle dolaylı yollarla olmaktadır. Evlere girebilen tespih böcekleri, yiyecek bulmak için ve ıslaklık bakımından elverişli olan mutfaklarda sıklıkla görebilmektedir. Tespih böceğinin farkına varılmadan açıkta bırakılan yiyeceklere gelmesi ile yiyecekler üzerinde dışkılaması ve salya bırakması gibi istenmeyen olayların meydana gelmesine sebebiyet verebilmektedir. Bunun da farkına varılmadan tüketilen yiyecekler, tespih böceğinin taşımış olduğu bakteri ve mikroplardan dolayı insan sağlığına oldukça zarar verebilir. Gıda zehirlenmelerine neden olabilir. Yapıları gereği nemli ve pis ortamlarda yaşamlarını sürdüren tespih böcekleri, bünyelerinde sayısız mikroba ve virüse ev sahipliği yapmaktadır. Bu nedenle insan sağlı açısından ciddi tehdit oluşturabilmektedir. Bahçelerde yer alan bitkilerden beslenen tespih böcekleri, bitkilerin gelişimlerini engeller ve toprağın verimsizleşmesine neden olur. Ekili arazilerde bulunan ürünleri tüketmesi, meyve sebzelere bakteri bulaştırmasının yanı sıra, meyve ve sebzelerin gelişimlerini negatif olarak etkilemektedir. Ekili arazinin toprak yapısını da bozması ile ürünlerin verimli bir şekilde yetiştirilmesine engel olmaktadır. Sağlık açısından zarar verebilecek olmasının yanı sıra üreticiler için de maddi açıdan oldukça zarar verebilen bir canlı türüdür.

Tespih Böcekleri Nasıl Yok Edilir?

Tespih böceği ilaçlama hizmetimizden faydalanarak etkili bir şekilde bu canlıların ev, bahçe ya da ekili arazinizden giderilmesini sağlayabilirsiniz. İlaçlama ile kesin sonuçlar elde ederek, sağlığınız açısından ve maddi açıdan oldukça rahat edersiniz. Kapalı ortamlarda nemli alanların bulunmamasına özen göstererek, tespih böceklerinin ev ve ofis gibi alanlarda yaşamalarını engelleyebilirsiniz. Yapıların izolasyonlarının, su kanallarının ve havalandırmalarının bakımlarını düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Bahçeli bir yaşam alanına sahip iseniz, çiçeklerinizin bulunduğu saksıları raflara kaldırabilirsiniz. Çim biçme gibi işlemler sonrasında oluşan organik atıklarınızı düzenli olarak kaldırmanız da tespih böceklerinin meydana gelememesi için oldukça etkili olacaktır. İç ve dış mekanlarda yer edebilen tespih böcekleri için oldukça etkili ve güvenli ilaçlama hizmetimiz ile anında çözüme kavuşmanız sağlanmaktadır. İlaçlama yapılacak dış mekanda yer alan ürünlere ve çiçeklere zarar vermeyen ilaçlar ile sadece hedefte yer alan teşbih böcekleri yok edilmektedir. İnsan sağlığına ve diğer hayvanlara herhangi bir zarar verilmemektedir.

Tespih Böceği İlaçlama Ne Kadar?

Tespih böceği ilaçlama fiyatları firmamız tarafından, farklı değişkenliklere göre uygun seviyelerde gerçekleştirilmektedir. İnsanların sağlığına ve bütçesine oldukça zarar verebilen tespih böceklerinden kurtulması, firmamız için oldukça önem taşımaktadır. Bu nedenle, farklı kriterlerin belirlediği fiyatlar, her şekilde insanların bütçelerini zorlamadan, ilaçlama hizmetinden faydalanabilecekleri düzeylerde tutulmaktadır. İlaçlama için fiyat belirleme konusunda etkili olan kriterler; iç mekan ya da dış mekan olması ile başlamaktadır. İlaçlanacak alanın genişliği, iç mekanda bulunan tespih böceklerinin yuvaları ya da saklandıkları yerlerin konumu, türleri ve ilaçlama yapılacak alanda yer alan tespih böceğinin nüfusuna göre değişiklikler göstermektedir. Yapılacak olan ilaçlamalarda, profesyonel ekip çalışanları görev almaktadır. Deneyimli kadromuzun gerçekleştireceği keşif sonrasında yapılacak olan ilaçlama ile sizlerin güvenli ve sağlıklı bir yaşam alanına kavuşmanız sağlanmaktadır.

Tespih Böceği İlaçlama Firması Telefon Numarası

Sizlerde evlerinizde, bahçenizde ya da ekim alanlarınızda tespih böceği ile ilgili sorunlar yaşıyor iseniz, tespih böceği ilaçlama firması iletişim numarası üzerinden firmamız ile irtibata geçebilirsiniz. Tespih böceğinin bulunduğu alandan giderilmesi ile ilgili ayrıntılı bilgiler edinebilir, aynı zamanda firmamızdan rahatlık randevu alarak ilaçlama hizmetimizden uygun fiyatlara faydalanabilirsiniz. Deneyimli kadromuz ile kesin sonuçlar elde etmeniz için hizmet sağlamaktayız. Uygun fiyatlar ile tespih böceğinin vermiş olduğu zararların boyutlarının artmasına imkan tanımadan önleyebilirsiniz. Bunun için iletişim numaramız aracılığı ile firmamız ile irtibata geçmeniz yeterli olacaktır. Sağlık, hijyen ve maddi açıdan yüksek kayıplara neden olmadan, yaşam alanlarınızı istila eden bu canlılardan kurtulmanız oldukça kolaydır. İlaçla işlemeleri öncesinde ve sonrasında da firmamızdaki yetkili ekip çalışanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Teklif Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Ahmet Yılmaz
  Ahmet Yılmaz
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?