tr

Salyangoz İlaçlama

03.06.2022
26
Salyangoz İlaçlama

Salyangoz ilaçlama hizmetimizden faydalanarak, bahçenizde ya da mahsul yetiştirdiğiniz alanlarınızda bulunan salyangozlardan kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz. Profesyonel ve deneyimli ekibimiz ile yaşamış olduğunuz sorundan kurtulmanız sağlanmaktadır. Maddi olarak üretiminize yüksek zararlar gelmesini önlemek ve sağlıklı bitki ve ürünler elde etmek için sizlerde ilaçlama hizmetimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz.

Salyangoz Nedir? İlaçlaması Nasıl Yapılmalıdır?

Salyangoz, Gastropoda sınıfına ait bir türdür. Yumuşak gövdeye sahip olan bu hayvanların sırt kısmında kabukları yer almaktadır. Tehlikeli bir durum fark ettikleri zamanlarda, sırtlarında yer alan bu kabukların içerisinde saklanabilirler. Gerekli durumlarda birkaç yıl kabuklarının içerisinde hayatlarını sürdürebilme özelliğine sahiptirler. Salyangozlar, geceleri yiyecek bulmak için dışarı çıkarlar. Bitki yaprakları ile beslenen salyangozlar, geçtikleri yerlerde sümüksü ve parlak bir sıvı bırakırlar. Çoğunluğu bitki ile beslense de et ile beslenen salyangoz türleri de mevcuttur.Dünya üzerinde bilinen 43.000 tür salyangoz vardır. Salyangozlar yaşadıkları bölgelere göre; deniz salyangozu, kara salyangozu ve tatlı su salyangozu olarak üç farklı sınıfa ayrılmaktadırlar. Salyangozların farklı bir özelliği ise, kış aylarında uykuya yatmalarıdır. Bu süre zarfında vücutlarının kurumasını engelleyen mukus tabakası, hayatta kalmalarını sağlar. Sahip oldukları antenlerinde gözleri bulunan salyangozlar, sağırdırlar. Antenlerini hem görmek hem de koku almak için kullanırlar. Salyangozların yaprakları ve diğer bitkileri kolayca parçalayarak yiyebilmesini sağlayan dişli dil yapıları vardır. Dil üzerinde yaklaşık olarak 14.000 adet diş yer almaktadır.

Salyangozların ilaçlama işlemleri, ekibimizin keşfinden sonra elde edeceği veriler göz önüne alınarak gerçekleştirilen planlama doğrultusunda gerçekleştirilmektedir. En doğru ve etkili sonuçlar için yapılacak keşfin sonucu beklenmelidir.

Salyangozlar Nasıl Ürer? Nerelerde Çoğalır?

Salyangozlar, hermafrodit özelliğe sahip canlılardır. Çiftleşme sonucu üreme gerçekleşmektedir. Ancak; salyangozların çiftleşmesi sonucu hem erkek hem de dişi salyangoz üreyebilir. Hem dişi hem de erkek üreme organına sahip olan salyangozlar, türlerinin devamlılığı için oldukça yüksek avantajlara sahip türler arasında yer almaktadır. Çiftleşme sonucu her iki salyangozda yaklaşık olarak 100 ile 400 arasında yumurta bırakabilirler. Ayda bir yumurtalama gerçekleştirebilme özelliğine sahiptirler. Yumurtalarını nemli alanlara bırakan salyangozlar, yumurtaların üstlerini toprak ile örterler. Yavrular yaklaşık olarak birkaç gün içerisinde yumurtadan çıkarlar. Birkaç ay içerisinde ise yetişkin duruma gelirler. Salyangozlar, üreme ve çoğalma için oldukça nemli alanlara ihtiyaç duyarlar. Genellikle, bahçelerde ve tarlalarda bulunurlar. Bahçede yer alan saksıların alt kısımları, yerlerde bulunan taşlar bu canlılar için saklanacak ve barınacak ideal yerler arasındadır. Binalarda yer alan rutubetli alanlar da salyangozlar için oldukça elverişlidir. Özellikle bahar ve yaz ayalarında ortaya çıkan bu canlıları, binaların dış cephelerinde de görmek mümkündür. Evlerin içerisinde bulunan nemli ve rutubetli alanlara girmemeleri için gerekli izolasyon önlemlerinin alınması gerekmektedir. Pencerelere yalıtım bantlarının kullanımı da ev içerisine girmelerini engelleyecek yöntemler arasında yer almaktadır. Bahçelerde bulunan; tahta, taş, çiçek saksıları mümkün olduğunca evden uzağa konulmalıdır. Bu alanlar, salyangozların üremesi, çoğalması ve yaşaması için gerekli koşulları sağlamaktadır.

Salyangozların Zararları Nelerdir?

Salyangozların zararları genellikle, çiçek, bitki ve tarlada yetişen mahsullerin yok edilmesi gibi çoğunlukla maddi yönlerdendir. Salyangozlar, bitkileri ve çiçek yapraklarını yiyerek gelişmelerini engeller. Bahçenin verimli bir hale gelmesini durdurur. Kendiniz için yetiştirdiğiniz güzel ve hoş kokulu çiçekleri yok ederek, oldukça can sıkıcı durumlara neden olabilirler. Tarla gibi ekili alanlarda yer alan ürünleri yerler ve mahsullerin oluşmasını engellerler. Aynı zamanda salyangozlar, taşıdıkları bakteri ve virüsler sayesinde toprak özelliğine de zarar verirler. Bu nedenle salyangozların istila ettiği topraktan ve bahçeden tekrar verimli sonuçlar almak neredeyse imkansız bir hal alır. Maddi olarak da oldukça yüksek zararlara neden olabilirler. Ekmiş olduğunuz ürünleri yemesi ve toprağın özelliğini bozması ile o dönemki ürünlerin tüm gelişimini durdurmuş olurlar.

Salyangozlar, ot ile beslenen canlılardır. İnsana karşı bilinen bir zararı yoktur. Geçmiş oldukları yol üzerinde bıraktıkları sümüksü sıvı iz yaklaşık bir iki gün arasında geçmektedir. Bunun haricinde salyangozların insana zararları dolaylı yoldan gerçekleştirmektedir. Bahçe ve tarlalardaki mahsulleri yok ederek maddi açıdan oldukça zarar verebilirler.

Salyangozlar Nasıl Yok Edilir?

Salyangoz ilaçlama çoğunlukla; bahçeli eve sahip olanların, ev içerisinde fazla bitki yetiştirenlerin ve üreticiler tarafından tercih edilmektedir. Firmamız tarafından gerçekleştirilen ilaçlama faaliyetleri, geçerli olan tüm alanlarda son derece etkili ve kesin sonuçlara sahip olmanızı sağlamaktadır. İster iç mekan, isterse dış mekanda yer alan salyangozlar etkili bir şekilde ortadan kaldırılmaktadır. Dış mekanlarda yaşanan salyangoz sorunlarının yağışlı havalara denk gelmesi, ilaçlama işlemlerinin hafta bir kez tekrarlanmasını gerektirmektedir. Aksi halde yapılan ilaçlama, yağmur etkisi ile ortadan kalkar ve istenilen sonuçların alınmasına engel olur. İç mekanlarda ise böyle bir durum söz konusu değildir. Sorunun olduğu her an ilaçlama işlemi rahatlıkla gerçekleştirilebilir. Firmamızda, bitkilere, insana ve ilaçlama yapılacak alanda bulunan diğer canlılara herhangi bir zararı olmayan yöntemler kullanılmaktadır. Firmamızın ilaçlama yapacağı yöntem, alana ve popülasyona göre değişiklik göstermektedir. Sizler için en hızlı sonuçlar elde edilecek yöntemler tercih edilmektedir. Bu sayede, salyangozların yayılmasının daha ileri seviyelere gitmeden kolaylıkla engellemiş olursunuz. Salyangozların erken keşfedilmesi, psikolojik ve maddi açıdan size fayda sağlayacaktır. Evinizde ya da bahçenizde yer alan çiçek ve bitkilere, ürünlere daha fazla zarar vermeden kesin olarak kurtulmanız sağlar.

Salyangoz İlaçlama Ne Kadar?

Firmamızın salyangoz ilaçlama fiyatları oldukça makul seviyelerde tutulmaktadır. Bu fiyatlar, herkesin kolay ve hızlı bir şekilde salyangozlardan kurtulabilmesini sağlamaktadır. Sizlerde rahatlıkla firmamız ile iletişime geçerek, salyangoz ilaçlama fiyatları konusunda bilgi alabilirsiniz. İnsanları, maddi açıdan oldukça yüksek seviyelerde zarar uğratabilen salyangozlardan kurtulmanız, makul fiyatlar karşılığında gerçekleştirilerek sizlerin zor durumda kalması engellenmektedir. Fiyatların değişiklik gösterebildiği bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Bunların başında ilaçlama yapılacak yerin iç mekan ya da dış mekan olması gelmektedir. İç mekan da yapılacak uygulamanın alanı, mevcut olan salyangozların cinsi ve sayısı belirleyici unsurlar arasında yer almaktadır. Bahçe ve tarla gibi açık alanlarda ise, alanın genişliği, salyangozların yayılımı, tespiti ve türü gibi farklı unsurlar gündeme gelmektedir. Ekiplerimiz tarafından yapılan keşifler ve tespitler ile uygun fiyatlara gerçekleştirilen salyangoz ilaçlama işlemi, sizlere kesin çözümler sunmaktadır. Bu sayede, maddi ve psikolojik açıdan zarar görmeniz engellenmektedir. Aynı zamanda, bahçenin ve ekim dikim alanının zarar görmesi, gelişiminin durması da engellenmektedir.

Salyangoz İlaçlama Firması Telefon Numarası

İç mekan ya da dış mekanlarınızda yaşadığınız salyangoz sorunlarınız için salyangoz ilaçlama firması iletişim numarası üzerinden firmamız ile irtibata geçebilirsiniz. Firma yetkililerimizden, salyangoz ilaçlama ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Aklınıza takılan tüm sorularınıza cevap bulabileceğiniz firmamızdan telefon ile randevu alabilirsiniz. Profesyonel ekibimiz, iletmiş olduğunuz konuma gelerek, salyangozların vermiş olduğu zararı tespit eder, salyangozların saklandığı yaşam alanlarını keşfeder ve uygun olan ilaçlama yöntemini sizlere sunar. Firmamızın geçekleştirmiş olduğu uygun fiyatlı ilaçlamalar kesin sonuçlar sağlamaktadır. Firmamızdaki deneyimli ekip arkadaşlarımızdan, ilaçlama sonrasında da destek almaya devam edebilirsiniz.

Teklif Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Ahmet Yılmaz
  Ahmet Yılmaz
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?