tr

Kene İlaçlama

03.06.2022
22
Kene İlaçlama

İnsanlara ve hayvanlara zarar verebilen bir canlı türü olan kene, tek parça vücuttan oluşmaktadır. Keneler, hem insanlara hem de hayvanlara ciddi sağlık problemleri yaşatabilir. Firmamızın gerçekleştirmekte olduğu kene ilaçlama hizmeti ile kene problemlerine kesin çözüm bulabilirsiniz.

Kene Nedir? İlaçlaması Nasıl Yapılmalıdır?

Kene, özellikle evcil hayvanlar üzerinde yaşamını sürdüren kan emici parazitler olarak bilinmektedir. Keneler sahip oldukları bacaklarında, çengel ve vantuz yapılara sahiptir. Bacaklarının bu özellikleri ile konak vücuda tam olarak yapışırlar. Doymalarına yetecek kadar kan emilimini sağlandıktan sonra şişer ve kendilerini yere atarlar. Keneler genellikle köpeklerde daha sık görülmekte olup kediler de ise daha az rastlanmaktadır. Keneler ülkemizin her bölgesinde yaygın bir şekilde görülmektedir. Bilinenin aksine sadece kırsal kesimlerde değil, büyük şehirlerde de sıklıkla gözükmektedir. Özellikle köpeklerin en çok dolaşmayı sevdiği alanlarda sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Keneler temas yolu ile hayvandan hayvana rahatlıkla geçebilir. Aynı zamanda, evcil hayvan sahiplerinde de köpeklerine bulaşan kenelerin insanlara da temas yolu ile geçtiği bilinmektedir. Bulundukları deri üzerine yapışarak orada kalırlar ve kaldıkları süre boyunca kan emmeyi sürdürürler. Türkiye’de rastlanan üç farklı kene türü vardır. Köpeklerde bulunan kene türleri ise bilindiği kadarı ile altı tanedir. Kene popülasyonu yıl boyunca süregelmektedir. Ancak, ilk bahardan ekime kadar olan süre zarfında çalılık ve otlarda yüksek oranda bulunurlar.

Keneler Nasıl Ürer, Nerelerde Çoğalır?

Keneler kan emerken çiftleşirler. Erkek ve dişi kenenin kan emerken çiftleşmesi, doyduktan sonra dişinin toprağa düşmesi ve yumurtlaması ile tamamlanır. Dişi kene, türüne ve ortamına göre farklılık göstermekle beraber iki yüz ile on beş bin arasında yumurta bırakabilir. Keneler larva, nimf ve henüz kan emmemiş ergin formlar olmak üzere üç yaşam formuna sahiptir. Çiftleşme sonucu yumurtlayarak üreyen keneler, konak vücut bulamadıkları sürelerde soğuk ve kurak ortamlarda yaşamlarını sürdürürler. Keneler, altı ay ve üç yıl arasında yaşamlarını sürdürebilen farklı türlere sahiptirler. Bütün ömürlerini kan emerek geçiren keneler, uygun konak bulamadıkları sürelerde özellikle kuru çalılıklarda beklemedelerdir. Özellikle köpeklerin derisine yapışarak hayatlarını idame ettiren keneler köpeklerden temas yolu ile insanlar bulaşabilirler. Bazı kenelerin ısırmaları ciddi sağlık problemlerine sebep olabilir. Bu özelliklere sahip olan keneler ev ortamlarında genellikle bulunmazlar fakat; evcil hayvanların olduğu evlere kenenin taşınması oldukça kolaydır. Kontrol altına alınmayan keneler, kene istilası gibi istenmeyen sorunlara ve bunun neticesinde sağlığı tehdit eden durumların meydana gelmesine sebebiyet verebilir. Düzenli olarak evcil hayvanların, özellikle dışarıda sıklıkla gezdirilmekte olan evcil hayvanların kontrollerinin yapılmasında fayda vardır. Düzenli olarak gerçekleştirilen aşıları ile kenelerin evcil hayvanlarınıza verebileceği zararları engelleyebilirsiniz.

Kenenin Zararları Nelerdir?

Kenenin zararları, insan ve hayvan sağlığı üzerinde oldukça büyük bir problemdir. Kene türlerinde en çok bilinmekte olan ‘’Kırım Kongo Kanamalı Hastalığı’’ nedeni ile birçok insan hayatını kaybetmiştir. Kene, temas yolu ile bulaşabilen bir canlı türüdür. Kan emerek yaşamını sürdürmesi ile bulaşıcı birçok hastalığa ev sahipliği yapar. Konak vücudu değiştirmesi ile kan yolu ile hastalıkların bulaşmasına neden olur. Konak vücut üzerinde uzun süre kan ile temas etmeleri, kenelerin taşımakta olduğu hastalıkların kolay bir şekilde bulaşabilmesine imkan sunmaktadır. Kenenin farklı türleri, özellikle köpeklerde ölümcül sonuçlara yol açabilir. Kenenin sahip olduğu farklı türlerin de hayvanlar üzerinden bilinçsiz bir şekilde çıkarılması oldukça riskli bir durumdur. Bilinçsiz bir şekilde çıkartılması sonucunda kenenin kafasının köpeğin derisi altında kalması ile evcil hayvanınızın hastalanmasına ve hatta ölümüne sebep olabilecek riskler taşımaktadır.

Kene Nasıl Yok Edilir?

İnsan vücuduna yapışan kenenin fark edilmesi ile bilinçli bir şekilde işlem yapılabilmesi adına en yakın sağlık kuruluşuna başvurulması gerekilmektedir. İnsan derisine yapışan kene, uzmanlar tarafından belirli prosedürler uygulanarak uygun şekilde, keneden herhangi bir parçanın vücutta kalmayacağı şekilde çıkartılmalıdır. Evcil hayvanlarınızda tespit ettiğiniz keneler için ise; uzman bir veteriner hekime acil bir şekilde başvurmanızda fayda olacaktır. Ev, bahçe ve üretim yaptığınız ekili alanlarınızda mevcut olan kene istilası için ise firmamız aracılığı ile kene ilaçlama hizmetinden faydalanabilirsiniz. İlaçlama işleminin büyük bir titizlik ile özen istemesi nedeni ile tarafımızca alanında uzman ve profesyonel ekiplerin yapmış olduğu keşifler sonucunda ilaçlama işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu keşif sonucunda kullanımı sağlanması gereken ilaçlama türüne karar verilir ve bu sayede oldukça hızlı bir şekilde kene istilasından kurtulmanız sağlanır. Ekili alana dadanan keneler, ekili ürünlere de zarar verebilecek potansiyele sahiptirler. Verdikleri bu zarar maddi açıdan da üreticilere ciddi sıkıntılar yaşatabilmektedirler. Farklı ilaçlama yollarına sahip olan firmamız tarafından, durumun seviyesinin tespit edilmesi ile gerekli olan ilaçlama hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Kene İlaçlama Ne Kadar?

Kene ilaçlama fiyatları, firmamız tarafından her bütçenin faydalanabileceği seviyelerde tutulmaktadır. Kene ilaçlama fiyatlarımızda uygun seviyelerde değişiklik gösterebilecek bazı faktörler mevcuttur. Kenelerin istila etmiş olduğu alanın iç mekan ya da dış mekan olması bu unsurların başında yer almaktadır. İlaçlama yapılacak ortamın sahip olduğu alan ve yayılım gösterdiği noktalar profesyonel ekinimiz tarafından tespit edilmektedir. Yapılan keşif turunun sonucunda elde edilen raporlamaya göre kullanım sağlanacak ilaç belirlenir ve hızlı bir şekilde ev, bahçe, teras, ofis ve ekili alan gibi ortamlara ilaçlama uygulaması gerçekleştirilmektedir. Tarafımızca gerçekleştirilen ilaçlama işlemi özellikle insan sağlığını tehdit eden kene istilasının hızlı bir şekilde giderilmesini sağlamaktadır. İlaçlama sırasında hedefte bulunan keneler dışında, ortamdaki insanlara, evcil hayvanlara ve bitkilere kesinlikle herhangi bir zarar gelmemektedir. Oldukça güvenli ve uygun fiyatlara sahip olan ilaçlama hizmetimizden sizlerde hemen faydalanarak, zararlı canlılardan hızlı ve kesin bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Kene İlaçlama Firması Telefon Numarası

Oldukça farklı türlere sahip olan keneler, ev, ofis, bahçe ve ekili alan gibi sahip olduğunuz ortamlara zarar verebilecek potansiyele sahip olan canlı türleridir. Kene ilaçlama firması iletişim numarası üzerinden firmamız ile irtibata geçebilirsiniz. Firmamızda bulunan yetkili personellerimiz sizlere kene ilaçlama konusu ile ilgili aklınıza takılan tüm sorular için yardımcı olacaklardır. Kene ilaçlamaya ihtiyaç duyduğunuz ortam özelliklerini ve adres bilgilerinizi firma yetkililerimiz ile paylaşarak keşif ve ilaçlama için kolay bir şekilde randevu oluşturabilirsiniz. Profesyonel çalışma arkadaşlarımızın özenli ve hızlı bir şekilde geçekleştireceği ilaçlama sayesinde, sağlık, hijyen, maddi ve psikolojik açıdan yaşayabileceğiniz problemlerin ortadan kaldırılması hedeflenmektedir. Firmamızdan bilgi ve hizmet almak için, telefon ile iletişim kurmanız yeterli olmaktadır. İlaçlama, mevcut olan zararlı canlı türleri hakkında bilgi ve ilaçlama sonrasında da aklına takılan her soru ve konu hakkında firmamızda görev alan deneyimli yetkili çalışma arkadaşlarımıza ulaşabilirsiniz. Zararlı canlılar ile ilgili tüm sorunlarınızı, ortam ve alan büyüklüğü fark etmeden çözüme kavuşturmaktayız.

Teklif Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Ahmet Yılmaz
  Ahmet Yılmaz
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?