tr

Karınca İlaçlama

03.06.2022
25
Karınca İlaçlama

Birçok farklı çeşidi bulunan karınca, ev ve iş yeri gibi pek çok alanda bulunabilirler. Yaşam kalitesini düşüren, bulundukları alanda koloni halinde bulunabilen bu türler oldukça can sıkıcı olabilirler. Genellikle yemek bulabilecekleri alanları tercih ederler. Karınca ilaçlama hizmetimizden yararlanarak sizlerde bu sıkıcı durumdan hızlıca kurtulabilirsiniz.

Karınca Nedir? İlaçlaması Nasıl Yapılmalıdır?

Karınca, farklı renklere sahip olabilen ve üç vücut bölmeli bacaklı böceklerdir. Karıncaların birçoğunun görme yetisi yoktur. Görme yetisine pek de ihtiyaç duymayan bu canlılar, salgıladıkları feromanlar, dokunmalar ve seslerin yardımı ile anlaşırlar. Karıncalar, gittikleri yollar üzerine koku izleri bırakarak geri dönüşü kusursuz bir şekilde bulabildikleri gibi diğer karıncalarında bu yolu takip etmelerini sağlayabilirler. Antenleri ile algıladıkları kokular ile tüm işlerini rahat bir şekilde gerçekleştirebilirler. Dünya üzerinde Antartika dışında tüm kıtalarda yer almaktadırlar. Koloni halinde yaşayan karıncalar, kendi aralarında farklı sınıflara ayrılmaktadır. Bunlar; kraliçe karınca, işçi karıncalar ve asker karıncalar olarak üç sınıftan meydana gelmektedir. Her sınıfta yer alan karıncanın kendine ait görevleri vardır. Karıncalar genellikle hepçil olarak bilinmektedir. Çoğu zaman toplu halde ölmüş böcekleri tükettikleri görülmektedir. Aynı zamanda, yapraklar ile de beslenebilmektedirler.

Karınca ilaçlama yöntemi olarak kullanım sağladığımız sıvı ilaçlama ile kesin ve kalıcı çözümler elde edebilirsiniz. Uzman ekiplerimiz tarafından karıncaların yuvaları tespit edilir ve sıvı ilaç uygulaması ile kısa sürede ilaçlama işlemi gerçekleştirilir.

Karınca Nasıl Ürer, Nerelerde Çoğalır?

Karıncalar çiftleşme sonucu yumurtalama yöntemi ile çoğalmaktadır. Tam metamorfoz evrelerinin hepsini gerçekleştirmektedirler. Dişi karıncanın yumurtlaması, larva dönemi, pupa dönemi ve yetişkinlik evresi sırası ile gerçekleşmektedir. Yumurtalamayı başaran dişi karınca, kraliçe karınca olarak görev yapmaktadır. Yumurtladıktan sonra tüm evrelerin tamamlanması, genellikle birkaç hafta ile birkaç ay arasında sürmektedir. Pupa evresinden sonra karıncalar, kendi içlerinde yer alan üç farklı koloniden birine katılmaktadır. Karıncaların yumurtlamak için korunaklı ve nemli bir alana ihtiyacı vardır. Bu da binalarda yer alan su boruları, çatlaklar, yanlış ya da yetersiz izolasyondan kaynaklı oluşan nemli alanların karıncalar için ideal bir çoğalma alanı olmasını sağlamaktadır. Binaların duvarlarında bulunan çatlaklardan, evlerin pençelerine kadar uzayan dallardan kendilerine yol yaparak evlerin içlerine rahatlıkla girebilirler. Üreyen karıncalar, nemli ortamlarda oldukça fazla bir şekilde çoğalabilir. Evlerde bulunan çöpler, yemek artıkları, lavaboda bırakılan bulaşıklar, yerlere dökülen kırıntılar karıncalar için beslenme imkanı sunar ve tüm koloni buralardan beslenir. Belirttiğimiz bu ortamlar karıncaların çoğalması için ihtiyaç duydukları her şeyi karşılamaktadır. Koku salgılayarak yönlerini bulan bu türler, sıklıkla silinmeyen tezgah ve zemin gibi alanlardan tekrar geçebilir ve yiyeceklere ulaşabilirler. Bu alanların sürekli silinmesi, karıncaların bırakmış olduğu kokunun giderilmesinde etkili olacaktır. Zemin ve özellikle mutfakta yer alan silinebilir yüzeylerin oldukça sık silinmesi gerekmektedir. Açıkta yiyecek bırakılması karıncalar için özel davet niteliği taşıyan en önemli unsurlardan birisidir. Aynı zamanda bahçelerin bakımsız olması, ağaçlara iyi bakılmaması da karıncalar için uygun koşulların oluşmasını destekleyen unsurlar arasında yer almaktadır.

Karıncanın Zararları Nelerdir?

Karıncanın zararları, bilinene göre oldukça fazladır. Farklı türlere sahip olan karıncalar insanı ısırabilmektedir. Karıncalar oldukça dayanıklı hayvanlar olduğu için birçok mikrobu bünyelerinde taşımaktadır. İnsanı ısırması ile farklı hastalıkların bulaşmasına neden olabilirler. Aynı zamanda, özellikle alerjik yapıya sahip bünyelerde yüksek reaksiyonların meydana gelmesine de sebebiyet verebilmektedirler. Evlerde özellikle mutfak ve kilerlerde bulunan karıncalar, bakliyat, ekmek gibi gıda maddelerini yuvalarına taşırlar. Bu taşıma sırasında gıdalara mikrop bulaştırarak, gıda zehirlenmelerine neden olabilirler. Karıncaların yaşam kalitesini düşürmesinin yanı sıra, insan sağlığına da ciddi zararları bulunmaktadır. Genellikle Afrika’da görülen ve Mermi Karıncası olarak bilinen en büyük türleri, insanı ısırmaları ile bir merminin verebileceği acıyı vermektedirler. Adını vermiş olduğu acıdan almışlardır. Isırma sırasında zehrini insana aktarsa da öldürücü değildir. Fakat; vermiş olduğu acıdan dolayı farklı sorunların meydana gelmesine neden olabilmektedir. Bir başka zarara neden olan Ateş Karıncaları ise; yemeğe başladıkları alanı kurutma özelliğine sahiptirler. Bu nedenle ekonomik açıdan oldukça büyük zararlara uğratmaktadırlar. Aynı zamanda insanı ısırmaları ile oldukça acı vericidirler. Dünyanın en tehlikeli böceği olarak kayıtlara geçmiş olan Bulldog Karıncaları ise, ısırması ile dayanılmaz bir acıya neden olmaktadır. Bilinen ve kayıtlara geçen üç ölüme neden olmuşlardır.

Karıncaların hijyeni yok etmesinin yanı sıra insanlara bulaştırdıkları tespit edilen hastalıklar; tifüs, verem, dizanteri, veba ve şarbondur. Farklı türlerin ekinlere zarar vermesi, insan sağlığını tehdit etmelerinin yanı sıra ekonomik açıdan ve gıda üretimi açısından da zarar vermektedir. Her karınca kolonisinde milyonlarca karınca yer almaktadır. Yemek bulma ve barınma gibi temel ihtiyaçlarını sistematik şekilde gerçekleştirebilen karıncalar, yemek bulmak ve buldukları yemekleri kolonisine taşımak için oldukça hızlı ve kalabalık şekilde çalışmaktadır.

Karınca Nasıl Yok Edilir?

Karınca ilaçlama yöntemimiz ile evinizi istila eden karıncalardan hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Firmamızın profesyonel ekipleri tarafından yapılacak araştırmalara sonucunda, karıncaların üremek ve çoğalmak için tercih ettikleri yerler kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Tespit edilen alanlar, firmamızın yetkili personelleri tarafından uygulanacak olan sıvı ilaçlama yöntemi ile dakikalar içerisinde yok edilmektedir. Karıncaların türüne ve yayılımlarına göre jel yem ya da farklı bir ilaçlama yönetimi de tercih edilebilir. Kullanımı sağlanacak ilaçlama yönetimi, uzman ekibimizin keşfinin sonuçlarına göre belirlenmektedir. Evinizde var ise evcil hayvanınıza veya sizlere herhangi bir zararı olmayan, sadece karıncaların ortadan giderilmesi için kullanım sağlanan bir ilaç türü olup, oldukça güvenlidir. Kesin ve kalıcı sonuçlar elde edebilmeniz adına firmamız sizin için en iyi seçeneği sunmaktadır.

Karınca İlaçlama Ne Kadar?

Karınca ilaçlama fiyatları, firmamız tarafından oldukça uygun seviyelerde gerçekleştirilmektedir. Firmamızın önceliği, istila edilmiş yaşam ya da çalışma alanlarının bir an önce kişiler için uygun ve hijyenik özelliklerine geri kavuşturmaktır. Bu nedenle ilaçlama fiyatları, firmamız tarafından makul seviyelerde tutulmaktadır. İlaçlama fiyatlarının değişiklik gösterebildiği farklı konular bulunmaktadır. Karıncanın istila ettiği alan başta olmak üzere farklı birçok etkene göre değişiklik göstermektedir. Ev, iş yeri ve bahçe gibi farklı alanlarda sıklıkla sorun olan bu böceğin türüne, istila ettiği alanın ölçüsü ve uygulama yapılacak ilaç dozuna göre değişiklikler meydana gelmektedir.

Karınca İlaçlama Firması Telefon Numarası

Karıncalar, birçok alanda bulunabilen ve giderilmesi oldukça güç türlerdendir. Sizlerde, yaşam alanınızda ya da kullanım sağladığınız diğer alanlarda bu türlerin istilasına uğradıysanız, karınca ilaçlama firması iletişim numarası üzerinden bizimle hızlı bir şekilde iletişime geçebilirsiniz. İlaçlamanın nasıl yapılacağı, ne kadar süreceği gibi aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulabilirsiniz. Aynı zamanda, alan tespiti için yardım isteyebilir ve ilaçlama hizmetimizden faydalanmak için randevu alabilirsiniz. Profesyonel ekip arkadaşlarımız, hızlı bir şekilde bu sorundan kurtulmanız için gerekli işlemleri yapmaktadır.

Teklif Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Ahmet Yılmaz
  Ahmet Yılmaz
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?