tr

Böcek İlaçlama

03.06.2022
24
Böcek İlaçlama

Yaşam alanlarında ansızın belirlen ve küçük olmalarına rağmen birçoğunun hayatını kabusa çeviren böcekler sağlık açısından da ciddi zararlara sahiptir. Böcek ilaçlama servisimiz sayesinde evlerinizde, işyerlerinizde, açık veya kapalı diğer tüm alanlarda kurumsal destek alarak tüm böcek ve haşerelerden kurtulabilirsiniz. Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlama servisimiz ile yaşam alanlarınızı istila eden tüm yabancı unsurlara karşı uzman desteğimizden yararlanabilirsiniz.  

Böcek Nedir? İlaçlaması Nasıl Yapılmalıdır?

Hayatın her alanında karşılaştığımız ve bazıları için ciddi sorun yaratan böcekler, eklem bacaklılar sınıfının içinde yer alan en kalabalık hayvan sınıfı olarak değerlendirilmektedir. Günümüzde 1 milyondan fazla tür sayılarıyla oldukça kalabalık bir hayvan sınıfı olarak değerlendirilmektedir. İnsanlar tarafından her ne kadar bal arısı, ipek böceği gibi türler evcilleştirilmiş olsa da genel itibariyle bu böcekler birçok hastalığın taşınmasında, yayılmasında ve hatta ortaya çıkmasında etkilidir.

Türce en zengin böcek familyası olarak cepkenli böcekler tespit edilmiştir. Yapılan araştırmalara göre ikinci en büyük böcek grubu ise hortumlu böcekgiller familyası olarak tespit edilmiştir. Sayısız türü olması ve her bir türün kendine has özellikleri olması bu varlıklarla mücadele edilmesinde de farklı yöntemlerin geliştirilmesin neden olmuştur.

Doğaya yakın yerlerde çok daha sık karşılaştığımız böcekler, şehir yaşamında her ne kadar çok sık karşımıza çıkmasa da bazı istilacı türler evlerinizde, arabanızda veya işyerinizde karşınıza çıkabilir. Böcek ilaçlama işlemleri için profesyonel destek alarak bu unsurlardan kurtulmanız mümkündür. İlaçlama servisimiz tarafından bu unsurlara karşı insan sağlığına zararı bulunmayan özel ilaçlar ve karışımlar ile böcek türüne özel uygulama yapılmaktadır. İlaçlamadan en iyi verimi almak için mutlaka böcek ya da haşereye karşı uygun bir ilaçlama yöntemi tercih edilmesi gerekmektedir.  

Böcek Nasıl Ürer, Nerelerde Çoğalır?

Böceklerin birçok türü son derece hızlı ve çok sayıda üremesi sayesinde günümüzde en kalabalık canlı sınıflarından birini oluşturmayı başarmıştır. Bölgeye göre de değişmekle beraber birçok etken bu böceklerin farklı türlerinin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Böceklerin üreme alanları ise yine bu unsurlara göre değişiklik gösterecektir. Böceklerde ürememe genelde türlere göre değişse de benzer özellikler taşımaktadır. Öte yandan yaşam alanlarınızda bu böceklerin nerelerde çoğaldıklarını tespit etmeniz neredeyse imkansızdır.

Üremek için sizin alanlarınızı tercih eden böcekler en kuytu köşeleri tercih edeceklerdir. Evinizde veya diğer yaşam alanlarınızda böcekler için en iyi üreme alanları şu şekilde sıralanabilir:

 • Kalorifer araları,
 • Giderler,
 • Pencere, balkon kenarları,
 • Kapı arkaları,
 • Duvar köşeleri,
 • Boru içi/kenarları vb.

Ulaşılması en zor ve aklınıza en son gelecek alanlarda bile farklı böcek türlerinin üremek için tercih ettikleri görülebilir. Derinlemesine ilaçlama hizmetimiz sayesinde en zorlu alanlarda bile kesin sonuç almak isteyenler için profesyonel ilaçlama hizmetlerimizi sürdürmeye devam ediyoruz. Bu sayede sorunsuz bir şekilde evinizde çoğalmaya fırsat bulamadan bu böcekleri yok ediyoruz.

Böceklerin türlerine göre farklılık göstermesine rağmen üreme biçimleri benzerlik göstermektedir. Eş bulma ve kur yapma işlemi erkek tarafından yapılmaktadır. Dişi, erkek tarafından sürekli olarak aranmaktadır. Feromanlarlar en etkin arama özelliği olarak görülmektedir. Farkında bile olmadan evinizde en ücra köşede çoğalan ve size hayatı zindan edecek, sağlınızı tehdit edecek böceklerle karşılaşmamak için periyodik olarak da ilaçlama servisinden yararlanmanız mümkündür.

Böceğin Zararları Nelerdir?

İnsan sağlığı açısından ciddi zararları bulunan böcekler, yüzyıllar boyunca salgın hastalıkların ortaya çıkması ve yayılmasında en önemli faktör olarak gösterilmektedir. Bazen sadece taşıyıcı olarak görev yapan bazen de doğrudan hastalığın ortaya çıkmasında etkili olan bu böcekler, özellikle şehir yaşamında kontrol altında tutulmazsa insan sağlığına büyük zararlar verecektir. Bu kapsamda belediyeler ve halk sağlığı ile mücadele ekipleri tarafından parklar, bahçeler ve sokaklar kontrollü şekilde ilaçlanmaktadır.

Her ne kadar ilgili kamu kurumları tarafından genel ilaçlama ve önlem alma çalışmaları yapılsa da bazı türler bu ilaçlamalara karşı da direnç gösterebilir. Şayet evinizde benzer böcekleri çok sık görmeye başladıysanız risk altında olabilirsiniz. İnsan sağlığı için ciddi zararlar veren böcekler arasında özellikle sivrisinek ve sinekler ilk sırada gelmektedir.

 • Zika Virsüsü,
 • Sıtma,
 • Malaria virüsü,
 • Şark çıbanı,
 • Tavuk hastalığı,
 • Veba,
 • Tifüs,
 • Dizanteri vb.

Dünya genelinde ciddi sorunlara yol açan salgın hastalıkların büyük bölümü bu virüsleri taşıyan böceklerden yayılmaktadır. Böceğin zararları doğrudan sizi ısırdıklarında ortaya çıkabileceği gibi, örneğin yiyecek veya içeceklere temas etmeleri halinde bu virüsleri veya hastalıkları bırakabilmektedir. Bu tür tehlike ve tehditlere karşı sizleri koruyacak ve korutacak çözüm önerilerimizle profesyonel ilaçlama servisimizden her zaman yardım alabilirsiniz.

Böcek Nasıl Yok Edilir?

Hayatınızı zindana çeviren böceklere karşı yaşam alanlarını sizler için bu yabancı davetsiz misafirlerden kurtaramaya devam ediyoruz. Ne yaparsanız yapın başa çıkmadığınız, kaynağını belirleyemediğiniz ve hem sizi hem de ailenizi tehdit eden bu unsurların yok edilmesi profesyonellik gerektirmektedir. Uzman olmayan kişilerin veya bu kişilerin insan sağlığına da ciddi zararları bulunan resmi onaylara sahip olmayan ilaçlar ile gerçekleştirecekleri ilaçlamalar tamamen etkisiz kalacaktır. Sizi bu tür başarısız ilaçlama yöntemlerinden de kurtaran firmamız tarafından detaylı çalışma yapılmaktadır. En kısa süre içinde onaylı ilaçlama servisimiz tarafından böceklerden ciddi derecede rahatsızlık duymaya başladığınız ve baş edemediğiniz her ana bir telefon kadar yakınız.

Böcek ilaçlama işlemlerimiz sırasında temel bazı faktörlere göre yöntem belirlenmektedir. Taleplerinize ve ihtiyaca göre uygun alanlarda şu iki başlık altında doğru ilaçlama yöntemi belirlemektedir:

 • Kokusuz Böcek İlaçlama
 • Kokulu Böcek İlaçlama

Her iki yöntem içinde de farklı ilaçlama seçenekleri yer almaktadır. Eğer geniş bir alanda ve detaylı ilaçlama yapılacaksa, özel ilaçlama aparatları ve yöntemleri kullanılarak işlem yapılmaktadır. Detaylı tarama faaliyetlerimiz sayesinde doğrudan nokta atışı işlem yapılabilmektedir.

Böcek İlaçlama Ne Kadar?

Böcek ilaçlama hizmetlerinde fiyatlar belirli kriterlere göre oluşturulmaktadır. Her zaman kurumsal hizmet ve uygun fiyat politikası ile faaliyet gösteren firmamız tarafından bütçe dostu seçenekler sunulmaktadır. Hayatınızın her anında ve tüm yaşam alanlarında karşınıza çıkması muhtemel böceklerden kurtulmak için bütçenizi sarsmayacak ve sizi böceklerden tamamen kurtaracak firmamızdan profesyonel destek alabilirsiniz.

Müşteri beklentileri, hizmet kapsamı ve piyasa koşullarına göre belirlediğimiz uygun fiyatlarımızdan yararlanarak hayatınızı mahveden zararlı tüm böceklerden sizleri kurtaracak profesyonel hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Kurumsa böcek ilaçlama fiyatları ile ister evlerinizde ister işyerlerinde her nerede olursa olsun en uygun fiyatlarla en detaylı ve kapsamlı ilaçlama hizmeti verilmektedir.

Böcek İlaçlama Firması Telefon Numarası

Her nerede olursanız olun herhangi bir böcekle karşılaştığınız her an sadece bir telefon kadar uzağınızdayız. Anında firma yetkililerimizle görüşme sağlayarak en uygun zamanda ve planlanan tarihte ilaçlama hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Sayısız hastalığın ortaya çıkmasında ve yayılmasında etkin rol oynayan bu unsurlara karşı zamanında önlem almak sadece sizin ve ailenizin değil, aynı zamanda halk sağlığının da korunmasında önemlidir.

Kurumsal iletişim kanallarımız üzerinden firmamız ile görüşme sağlayarak böcek ilaçlama firması iletişim numarası ile anında hizmet talep edebilir ve dilediğiniz zaman dilediğiniz yer için en doğru ilaçlama servisi ile çalışabilirsiniz.

Teklif Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Ahmet Yılmaz
  Ahmet Yılmaz
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?